Camey Facebook
Camey Youtube
Camey Soundcloud
Single    /    Albumy    /    Artyści    /    Video
Czekon

Czekon, czyli Piotr Czekoński (25) jest jednym z pierwszych szczecińskich raperów. Już w połowie lat 90-tych rozpoczął swoje jak to sie nazywa „rymowanie wierszy”. 97-98r to czas kiedy wraz z zespołem już koncertował w różnych miastach Polski (Konin, Stargard szczeciński, Warszawa, Gorzów, Ostrów wielkopolski, Olsztyn czy oczywiście wielokrotnie Szczecin).

Wtedy miał okazję po raz pierwszy zetknąć się z nie aż tak jak dzis znanymi: Grammatik, 3H / Warszawski Deszcz, Głębia Głów (GG), Thinkadelic, Stare Miasto, Płomien 81.

Po rozwiązaniu podpisanego kontraktu z ASFALT Records w 2000r doszedł do wniosku że nie ma już zamiaru robić czegoś co nie do konca będzie w jego stylu. Czegoś do czego nie bedzie przekonany.
Przez ten czas ok 4 lata, był jakby chwilowo uśpiony biorąc udział tylko w kilku składankach do gazet takich jak Klan czy Steez, u Dj’a 600v na płycie „Wrukwione bity” czy w pierwszej składance winylowej Junołmi.
Zaczął dojrzewać w jego głowie pomysł stworzenia autorskiej płyty z dużą dawka żywej muzyki i tekstami mówiącymi o konkretnych sytuacjach i emocjach. Jak mówią do pisania i całego tworzenia podchodzi bardzo „serio”. Szukając inspiracji muzycznej chętnie sięga po elementy g-funku r’n’b i soulu, ktore dodają bitowi mocnego kolorytu.
Projekt ten spodobał sie kilku dużym wytwórniom, jednak dopiero z Cameyem udało się nagrać pierwszą płytę „Arogancki Kurier”, która wejdzie na rynek w 2005r.

„Tworząc muzę skupiam się na dwóch podstawowych dla mnie sprawach: bogatej muzyce i rzeczowch tekstach. Projekt tej płyty musiał czekać kilka lat na swoją realizację. Z perspektywy czasu myślę, że to bardzo dobrze – definitywnie! Wszystko podgrzane do niemal wrzącej temperatury 91 stopni Celsjusza mówi Czekon. – Rapując opisuje rzeczywistość, w której żyję. Tą prawdziwą, pełna białych i czarnych barw, stuprocentowych sytuacji i ludzkich emocji. Wiem, że w tekstach często opowiadam o rzeczach trudnych, że czasem jestem arogancki itd. Ale to dlatego, że i życie takie jest. Rapując nie mówię o zabawie, ale o życiu, śmierci, miłości. Nie chcę być kolejnym mentorem, choć wiem, że młodzi ludzie słuchają tej muzyki i wiele z niej czerpią. Opowiadam raczej dojrzałą prawdę, która dotyczy każdego z nas. Bez zbednych słów i pustego nawijania. -Jestem takim… (muzycznym) kronikarzem rzeczywistości.”

 
 
Copyright © 2013 Camey Records
Camey Records
plain html
log.txt