Camey Facebook
Camey Youtube
Camey Soundcloud
Single    /    Albumy    /    Artyści    /    Video
Ośka

O$ka – pierwsze kroki warszawskiego producenta związane były z raperem Jano z którym w 1997 r. stworzył zespól OMP.

Z biegiem czasu Ośka i Jano nawiązali studyjny kontakt z DJ Voltem, dzięki czemu nagrywali, a potem występowali gościnnie na płytach DJ 600 V („Ogród zwany Eden” na „HipHop Produkcja”, gdzie Ośka występuje także solo w utworze „Po prostu Lato”).

W drugiej połowie 1998 roku Ośka zajął się produkcja płyty OMP dla niezależnej wytwórni Asfalt Records. „OMP – Wilanów… zobacz różnicę” ukazuje się w grudniu 1998 r.
Dzięki współpracy z Asfalt, Ośka urządził sobie w międzyczasie małe studio, w którym swego czasu nagrywane były wokale nie tylko na płyty Asfalt ale także na niektóre tytuły dominującej wówczas wytwórni RRX (między innymi składanka „Hip Hop Raport w Najlepszym Wykonaniu”).
W połowie 1999 nakładem Asfalt Records ukazuje się winylowy singel OMP, na którym znalazły się specjalne, zrevampowane przez Ośke wersje utworów „Otzafszetu” i „Oempe” z płyty „Wilanów…”. Była to pierwsza polska HipHopowa płyta winylowa.

Następnym krokiem była produkcja płyty „Płomień 81 – Na zawsze będzie płonął”, która ukazała się na kasecie w sierpniu 1999 oraz na wytłoczonym tym razem we Francji, podwójnym winylu w lutym 2000.
Pod koniec 1999 ukazuje się pierwsza autorska płyta producencka Ośki,
Ośka zadebiutował tą płytą jako samodzielny producent w czasach kiedy ten termin był utożsamiany wyłącznie z osobą DJ 600 V. Na płycie najlepszy w historii kawałek trio Kosi, Wzori, Rzemi.

Do połowy 2000 roku, Ośka skończył jeszcze drugi album OMP pt. „Dobra Oferta”
Jego kolejnym osiągnieciem było nagranie płyty z białostockim raperem KOMA (z grupy PWRD).
W marcu 2001, po długim okresie produkcji, wychodzi „Kompilacja 2”.

Druga producencka płyta powstawała bardzo długo (prawie 1,5 roku) ale konsekwencją tego jest wysoki współczynnik jakości do ilości. Pierwsze w historii Ośki kooperacje z Grammatikiem, z doskonale zapowiadającym się Łoną i oczywiście – z Fiszem

Także w 2001 roku Ośka wraz z Onarem, z którym tworzy całkowicie nowy projekt, zmieniają wytwórnie na niezależne wydawnictwo RRX i wydają pierwsza wspolną płyte „Onar i Ośka – Superelaks”. Wspólnie osiągają sprzedaż 9 tys. egzemplarzy przy niewielkiej promocji. Na krążku znalazło się 18 utworów. Najbardziej znanym utworem grupy, do którego powstał teledysk, jest utwór Od lat. Przez wiele, długich tygodni goscił on na róznych listach przebojów.

W roku 2003 Ośka wraz z Onarem otrzymują propozycje współpracy od wytwórni Warner Music co w rezultacie kończy się podpisaniem nowego kontraktu i kolejną zmianą wytwórni. W marcu 2003 ukazuje się album „Wszystko co mogę mieć”. Znajduje się tam osiemnaście utworów przygotowanych przez Michała Ośkę i Onara. Gościnnie wspomagają ich: Selma, Borixon, Pezet, 2Cztery7, Fenomen, Żądło i Lerku. Wszystkie utwory posiadają charakterystyczne dla Ośki, ciekawie zaaranżowane i odznaczające się swoistą lekkością bity. Utwór „Klubing” z tego krążka przez wiele tygodni znajdował się na pierwszym miejscu na polskiej liscie MTV.
Współpraca przy tej i przy solowej płycie Borixona zaowocowała powstaniem wspólnego projektu pod nazwą HaKa. Album HaKa którego Ośka stał się głównym producentem ukazał się w maju 2003. Hitem z tej płyty był utwór „Platynowe Sombrero” który jak inne dzieła Ośki goscił na telewizyjnych i radiowych listach przebojów.
Na początku 2004 r. Ośka wraz z Arekcore (z hardcore’owej grupy AmetriA) i DeMonique (z zespołu Dive3D) rozpoczynaja prace nad wspólna płyta. Bedzie to zupelna nowoś na polskim rynku, muzycznie przypominajaca klimat płyt amerykanskiego artysty Everlasta.

Pod koniec roku 2004 Ośka ma gotową trzecią autorską składankę na któej znajdują sie czołowi polscy raperzy (Tede, Numer Raz, Mes, Pezet, Borixon, Onar, Teka, Stasiak oraz wielu innych.
Ośka na stałe wspólpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny takimi jak: Tede, Pezet, Mes, Numer Raz, Onar.

 
 
Copyright © 2013 Camey Records
Camey Records




plain html




log.txt