Camey Facebook
Camey Youtube
Camey Soundcloud
Single    /    Albumy    /    Artyści    /    Video
Teka

Urodziłem się w 1982 roku. Od samego początku widać było moje ogromne zainteresowanie muzyką, która od zawsze była obecna w moim życiu. Na początku biernie, poprzez słuchanie i zarażanie się fascynacjami muzycznymi moich rodziców aż do wyrobienia własnego gustu muzycznego. Dzieciństwo pozwoliło mi dokładnie poznać historie polskiej muzyki poprzez przekrój jej gatunków, który to mogłem usłyszeć na domowym magnetofonie. Powoli jednak nie wystarczało mi to skłaniając jednocześnie do dalszych poszukiwań. Przebrnąłem przez wiele gatunków muzycznych, jednak najbliższa memu sercu stała się czarna muzyka, czyli brzmienia: hip-hopowe, soulowe czy r’n’b. Zaraziłem się nią praktycznie od pierwszych usłyszanych utworów, które to w połowie lat dziewięćdziesiątych zaczęły być coraz łatwiej dostępne na polskim rynku. Wielokrotnie „skatowane” kasety magnetofonowe takich wykonawców jak: Run Dmc, Wu-Tang, czy Beastie Boys powoli zaczynały podsuwać myśl, że można taka muzykę zrobić samemu. Nie pozostawało nic innego jak zrealizować myśl i zacząć działać. Wcześniejsze doświadczenia muzyczne związane z nauka gry na pianinie czy gitarze pozwoliły za pomocą kiepskiego keyboardu stworzyć pierwsze „śmieszne” podkłady muzyczne zapętlone w „magiczny” sposób na przysłowiowym „Kasprzaku”. Z braku osoby która nagrała by swój wokal, postanowiłem samemu pisać teksty. Na zorganizowanym sprzęcie udało mi się zarejstrowac wtedy pierwsze mega amatorskie nagrania, które do dziś leżą w domowym zaciszu pokoju w którym zostały zarejestrowane. Poprzez kolejne lata starałem się udoskonalać swój warsztat. Dużym krokiem na przód był zakup komputera, który pozwolił na bardziej profesjonalne podejście do produkcji i realizacji nagrań. Współpracowałem w tamtym okresie z wieloma osobami (Auer, Kłaku, Peteero) dzięki którym w dniu dzisiejszym jestem na takim poziomie na jakim się znajduję, za co jestem im bardzo wdzięczny. Kolejnym etapem było zapoznanie Remka z którym rozpocząłem współpracę i który wraz ze mną i Peteerem był założycielem grupy producenckiej Rafpak.

Razem z Remkiem wyprodukowaliśmy składankę „Pomysł Goni Pomysł”, wydaną nakładem Camey Studio (w którym znaleźliśmy się z polecenia Pnoumatika) w 2001 roku. Znalazła się na niej czołówka warszawskiego podziemia (Żądło, Szybki Szmal, Siła Dźwięku i inni) oraz pierwszoligowi wykonawcy (Onar, Emade, Jano). Całość przedsięwzięcia realizowana była w „Studio 7” należącym do rodziców Remka. Praca z Remkiem który już wtedy był bardzo dobrym muzykiem w profesjonalnym studio nagraniowym wiele mnie nauczyła, co do dziś wykorzystuję podczas pracy nad utworami.
Chwilę po wydaniu składanki rozpocząłem współpracę z Cameyem i jego wytwórnią, który po przeprowadzce do Warszawy potrzebował ludzi do pomocy przy wydawnictwie. Początkowo jako realizator dźwięku, miałem okazję współuczestniczyć przy powstawaniu wielu kultowych płyt polskiej sceny hip-hopowej (Chada/Pih, Borixon, Onar, Płomień 81 i wielu innych). W Camey Records pracuje do dnia dzisiejszego zajmując się obecnie PR-em i wszelkimi sprawami organizacyjnymi.

Jakiś czas po ukazaniu się składanki „Pomysł Goni Pomysł” rozpocząłem pracę nad swoim solowym materiałem. Początkowo płyta miała mieć zupełnie inny klimat ale z biegiem czasu moje fascynacje muzyczne uległy lekkiej zmianie, co według mnie pozytywnie można zaobserwować na wydanej w 2004 roku nakładem Camey Studio płycie „Chcę, Więc Potrafię”. Materiał zawarty na płycie to połączenie hip-hopu z elementami r’n’b. Do współpracy nad płytą udało mi się zaprosić wielu pierwszoligowych wykonawców polskiej sceny zarówno muzycznej (Camey, Ośka, Szyha, Mes, Nolte, Żółty, Teka :) ) jak i wokalnej (Cayra, Chick’s, Pih, Chada, Trzeci Wymiar, Ciech, HST, Proceente, Żelu, Tymi) oraz francuskiego producenta Mohameda Kanzallaha. Płyta odniosła duży sukces komercyjny dzięki czemu udało mi się zagościć w wielu programach telewizyjnych, udzielić niezliczonej ilości wywiadów i przejechać tysiące kilometrów koncertując na terenie całej polski.
W chwili obecnej zaangażowany jestem w kilka projektów, które ujrzą światło dzienne już niebawem.

Pierwszy z nich najważniejszy dla mnie to kolejna solowa płyta zatytułowana „Talent”. Mimo iż prace nad płyta przebiegają wolno, ukaże się ona już niebawem. Tak jak na „Chcę, Więc Potrafię” i tym razem udało mi się zaprosić do współpracy znakomitych artystów. Od strony produkcyjnej tym razem będą to: Camey, PRW.RS, Mohamed Kanzallah, Emer, Teka :) i inni. Jeśli chodzi o gościnne występy to do dnia dzisiejszego wokale zarejestrowali między innymi: Francuzi: Kardesh, Maleek, Dje-na, Sebas, niemiecki gwiazdor rapu: Sentino, Marokańczyk Ahmed Soultan oraz Polacy: Pr.Wrs, Nowator i inni. Nie zabraknie również gorących wpadających w ucho wokali w wykonaniu: Mili (Honeys), Agaty Zauskiej, Fame District, Marco Bocchino, Bezika oraz Honeys. Klimat płyty będzie nieco odmienny niż na debiutanckim krążku, ale mam nadzieję mile zaskoczy i w pełni usatysfakcjonuje słuchaczy. O pozostałych projektach w których uczestniczę dowiecie się na pewno już niebawem z moich stron internetowych.

Cała droga jaką przeszedłem od samych początków do dnia dzisiejszego była oparta na marzeniach, które udało mi się przy pomocy ciężkiej pracy oraz determinacji zrealizować. Nie ukrywam że na pewno sporą rolę miało tu szczęście, ale na pewno nie osiągnął bym tego wszystkiego bez pomocy bliskich mi osób: rodziny oraz prawdziwych przyjaciół czyli tych którzy zawsze we mnie wierzyli i wspierali mnie w tym co robię. Za co serdecznie im dziękuję!

Teka jest wspierany przez:
MCARTHUR ( www.mcarthur.com.pl )
Sixty Nine ( www.69nyc.com )
ARTTOO – studio tatuażu artystycznego ( www.artselenta.com )
BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA 609-802-364 – MARCO
TRAK-POLSKA ( www.trak-polska.pl )
U MNIE TANIEJ ( www.umnietaniej.com )

 
 
Copyright © 2013 Camey Records
Camey Records
plain html
log.txt