Camey Facebook
Camey Youtube
Camey Soundcloud
Single    /    Albumy    /    Artyści    /    Video
Chris Kaeser

Chris Kaeser – wschodząca gwiazda muzyki klubowej na świecie. Znany również pod pseudonimem Shazer’K. Francuski producent, DJ i remikser z gatunku electro, house oraz club. Ma na koncie remiksy takich gwiazd, jak: Mika, Mowgli, Laurent Wolf, StoneBridge i wielu innych.

Urodził się w 1973 roku we Francji w muzykalnej rodzinie, dzięki czemu muzyka była obecna w jego życiu od zawsze. Produkcją muzyki zajmuje się od 1988 roku, kiedy to nagrał swoje pierwsze kompozycje. Trzy lata później wydał swój pierwszy krążek.

Między 1998 a 2001 rokiem razem ze swym siostrzeńcem Davidem Kaeserem i przyjacielem Antoine Clamaranem, stworzyli trzy labele – Unique, Saturn oraz Club Records. Nagrywali pod różnymi nazwami takimi jak Computer 3000, New Face lub K’Band, a ich kompozycje wciąż grane są na całym świecie i są niezaprzeczalnymi hitami.

Po krótkiej przerwie, wrócił w 2004 roku firmując własnym nazwiskiem nagranie „Black Widow” dla Electron Records. Zdeterminowany, by odnieść sukces – wydał swoją pierwszą EP-kę – „Nightlife EP”, na którym znalazł się miedzy innymi mega hit – „Over”, przez pięć tygodni zajmujący szczyt Beatrport chart. Niedługo potem pojawiły się – „Boogie Star”, „Harmony” oraz remiksy dla między innymi DJ Rooster & Sammy Peralta, Funky People, czy Laurenta Pautrata.

W kolejnym roku pojawił się singiel „Modulove / Sun Is Gonna Shine” wydany przez Unick Records, wspomagany między innymi przez takich DJ-ów, jak Erick Murillo i Benny Benasi.

W marcu 2005 roku, po powrocie z Miami Winter Music Conference, gdzie usłyszał wiele komplementów pod swoim adresem ze strony zagranicznych producentów, zdecydował się założyć swój własny label – Unick Records.

Jego następną produkcją był „Atomic Control”, przy której pomagał sam Antoine Clamaran.

W 2006 roku zrealizował dwanaście kompozycji dla wiodących wytwórni house – Avenue Recordings, Hatiras’ Blowmedia i StoneBridge’s StoneyBoy Music. Jego największy hit „Nino” wskoczył na 1. miejsce francuskiego zestawienia 4DeeJays. W tym samym roku założył swoją, kolejną własną wytwórnię D-Tracks.

Momentem przełomowym było dla niego nagranie utworu „I Fell Fire” z gościnnym udziałem Lindy Newman, co zaowocowało międzynarodowym tournee, dzięki któremu poznał go cały świat, od Hollywood przez Amsterdam, Barcelone, po Miami, Izrael, Moskwę i Polskę.

Jego kariera biegnie dwoma drogami – z jednej strony w rodzimej Francji regularnie występuje w klubach oraz w radiu FG o zasięgu ogólnokrajowym, z drugiej – na polu międzynarodowym, poprzez nagrywanie takich hitów, jak choćby „The Weekend”, czy „Ulysse” czy największy „Who’s in the House”.

 
 
Copyright © 2013 Camey Records
Camey Records
plain html
log.txt