Camey Facebook
Camey Youtube
Camey Soundcloud
Single    /    Albumy    /    Artyści    /    Video
FYA

FYA to ‘szalony trójkąt’ w którego skład wchodzą Kizzi Bennett, Tenza Foster i Emma Nhamburo. Dziewczyny przeszły długą drogę od momentu kiedy powstawały ich pierwsze piosenki w centrum kultury Slough trzy lata temu. Ich gorące bounce’owe singiel ‘Too Hot’ oscylujący w klimatach dancehall pokazał że domorosła muzyka reggae i pop zyskała jeden z najbardziej odjechanych girl band’ów w Wlk. Bryt.

Dancehall to dla dziewczyn nie tylko moda, ta muzyka płynie w ich żyłach gdyż wszystkie się na niej wychowały. Emma pochodzi z Harare, Zimbabwe, Tenza z Montego Bay, Jamaica zaś Kizzi reprezentuje Slough.

W chwili obecnej cała trójka mieszka w Slough, jest to mała miejscowość w Wielkiej Brytanii. To miasteczko które pomogło FYA rozwijać się a nie nosić głowy w chmurach. Co prawda nie jest ono fabryką hitów ani grup które je tworzą ale dziewczyny radzą sobie w nim świetnie. W chwili obecnej brytyjskie wytwórnie zabijają się o wszystko co choć najmniejszym stopniu jest związane z Jamajką, dziewczyny postanowiły jednak przygotować materiał tak brytyjski jak The Streets czy So Solid Crew. Jednak pomimo całej brytyjskości materiału, pozostało w nim sporo dancehall’owego ducha, podobnego do tego który znamy z utworów Sean Paula.

“Sean Paul otworzył nam drzwi,” mówi Tenza. “ale tak naprawdę to co naprawdę nas kręci to Elephant Man, Bounty Killer (którzy pojawiają się na albumie FYA ) czy też Lady Saw. Ich poziom energii jest zbliżony do naszego.” Pomimo tego że dziewczyny tworzą muzykę czerpiącą inspiracje z jamajskiego dancehall’u ich teksty nie są wulgarne. ‘Nie chcemy przekleństw ani ordynarnych gadek w naszych tekstach’ mówi Kizzi okazując tym niesamowitą dojrzałości zupełnie niepodobną do 16-letniej nastolatki. ‘FYA pokazuje że kobieta może być tak samo dobra jak mężczyzna i nie musimy się wcale wzajemnie obrażać. Chcemy się po prostu dobrze bawić i to zresztą robimy.’

Wystarczy spędzić z nimi pięć minut by zobaczyć że grupa to mix niezwykłych osobowości, tak różnych od prostactwa dzisiejszego świata muzycznego. Tenza – pisze doskonałe teksty, świetnie oddając przesłanie utworu. Emma – ma wspaniały głos który w pełni wykorzystuje w nagraniach. Kizzi – jest najbardziej wygadaną członkinią grupy co przejawia się również na scenie kiedy trzyma w reku mikrofon.

Dziewczyna uwielbiają występy na żywo, ich scenicznymi wzorami są Beyonce Knowles i Missy Elliott, które na scenie są nie do powstrzymania i to samo chciałyby osiągnąć dziewczyny z FYA. Ich ulubionym aspektem dotyczącym koncertów jest przebieranie się. Każdy ich koncert to niesamowity przekaz energii.

Przygotowywany album FYA to przede wszystkim niesamowici goście, legenda jamajskiego dancehall’u Bounty Killer a także dancehall’owy fenomen Sun Cycle Crew. Producenci płyty to między innymi Skatta twórca Coolie Dance i Bad Company Rhythms, Ward 21, Jazzwad – jamajski producent współpracujący z Bounty Killer’em, Sizzla, Wayne Wonder’em i JA 13. Tak więc FYA mają wiele asów w rękawie. Ich album już wkrótce pojawi się w sklepach.

 
 
Copyright © 2013 Camey Records
Camey Records
plain html
log.txt